Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi - Gorce, nocleg i okolice

Gorce – noclegi w górach

Umiarkowany ruch turystyczny na obszarze Gorców, zachęca do wyboru jako bazę noclegową właśnie tego pasma górskiego. Czyste powietrze, spokój i zjawiskowe widoki na sąsiadujące masywy Beskidu Wyspowego, Sądeckiego, Pienin i Tatr tworzą obraz Gorców, do którego chce się wracać bez względu na porę roku. Otoczenie Gorców przez miasta tj. Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Łopuszna czy Czorsztyn, pozwala znaleźć nocleg dopasowany do potrzeb różnych typów turystów – indywidualnych, zorientowanych na obcowanie z przyrodą, aktywnych lub entuzjastów rodzinnych wycieczek. Rabka-Zdrój oferuje najliczniejszą bazę noclegową, którą charakteryzuje także przystępna cena. W mieście znajdziemy ośrodki z imponującą liczbą miejsc (w tym sanatoria), a na obrzeżach - prawdziwe góralskie i kameralne domki, które stają się dopełnieniem całego krajobrazu. W Rabce żaden turysta nie będzie się nudził, dzięki wytyczonym szlakom (Główny Szlak Beskidzki na Turbacz, na Luboń Wielki lub do Raby Wyżnej). Wybór Rabki-Zdrój jest odpowiedni na rodzinny wyjazd, znajdziemy tu liczne miejsca rozrywki (sławny lunapark Rabkoland) i nietypowe muzea (Rekordów i Osobliwości oraz Orderu Uśmiechu). Baza noclegowa Nowego Targu jest odpowiednia nie tylko dla miłośników gór - można śmiało przyjąć, że ma o wiele szerszy zasięg. Nocleg w tym mieście wybierają osoby korzystające z term na terenie sąsiadujących Szaflar i Bukowiny Tatrzańskiej, a także wszyscy, którzy chcieliby nabyć tutejsze produkty sprzedawane na „czwartkowych jarmarkach” (ze względu na swoją popularność odbywają się także w soboty i niedziele, mówi się że nie ma rzeczy której nie można tam dostać). Poręba Wielka to wizytówka Gorców jeśli chodzi o rozwój narciarstwa - w Koninkach (ośrodek otoczony Gorczańskim Parkiem Narodowym), znajdziemy 5 urozmaiconych tras narciarskich, 7 tras biegowych oraz snowpark. Okoliczne noclegi są miejscem obozów szkoleniowych i w okresie ferii przyjmują wieloosobowe wycieczki. Ceny atrakcji w tym regionie (karnety narciarskie, noclegi, wyżywienie) są konkurencyjne w porównaniu do innych znanych miejscowości Podhala (Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko) i Beskidu Sądeckiego (Krynica-Zdrój). Urlop w Czorsztynie pozwoli skorzystać nie tylko z atrakcji górskich (Czorsztyn-Ski), ale także z wypoczynku nad jeziorem (mnóstwo domków letniskowych nad Zalewem Czorsztyńskim), którego atrakcyjność wzrosła dzięki rejsom pomiędzy Czorsztynem a Niedzicą, gdzie zwiedza się majestatyczny XIV-wieczny zamek.

Serce Zachodnich Beskidów czyli Gorce

Gorce, czyli pasmo górskie w Beskidach Zachodnich, leżą w Małopolsce. Najcenniejsze tereny Gorców znajdują się na obszarze Gorczańskiego Parku Narodowego z siedzibą w Porębie Wielkiej. Bogactwem parku jest duże zróżnicowanie roślin i zwierząt, w tym wielu gatunków rzadkich, jak np. orlik krzykliwy, cietrzew zwyczajny, orzeł przedni, sóweczka zwyczajna, ryś euroazjatycki, żbik europejski. Największym atutem Gorców jest położenie między dolinami rzek Raba i Dunajec, na granicy z Kotliną Rabczańską i Krościenkiem nad Dunajcem. Gorce słyną z pięknych szlaków turystycznych, rowerowych oraz narciarstwa. Najwyższym szczytem jest Turbacz (1310 m n.p.m.).

Gorce – malownicze polany z drewnianymi chatkami

Siedziba Gorczańskiego Parku Narodowego, czyli Poręba Wielka to miejsce, z którego można rozpocząć wędrówkę oznakowanymi szlakami turystycznymi. Na najwyższy szczyt Turbacz (1310 m n.p.m.) prowadzi szlak niebieski z Koninek oraz zielony przez Niedźwiedź i Orkanówkę. Pozostałe szlaki turystyczne to szlak niebieski do Rabki, przez Jaworzynę do schroniska na Starych Wierchach, z Poręby Górnej do bacówki na Maciejowej oraz z Koninek do domu Władysława Orkana. Jest to muzeum znajdujące się na Szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego, które gromadzi pamiątki związane z pisarzem. W Porębie Wielkiej warto także odwiedzić zabytkowy zespół parkowy z XVI w., w którym znajdują się takie obiekty architektoniczne jak oficyna dworska, fragmenty spalonego dworku Wodzickich oraz wozownia. Charakterystyczne dla parku są wiązy: Łokietka, chłosty oraz Wiąz w bramie. Turbacz jest charakterystycznym rozrogiem, z którego odchodzą pozostałe szczyty Gorców: Jaworzyna Kamienicka (1288 m n.p.m.), Kiczora (1282 m n.p.m.), Kudłoń (1276 m n.p.m.), Czoło Turbacza (1259 m n.p.m.), Mostownica (1251 m n.p.m.), Gorc Troszacki (1235 m n.p.m.), Gorc (1228 m n.p.m.) oraz Lubań (1211 m n.p.m.). Najwięcej szlaków turystycznych prowadzi na Turbacz, na którym znajduje się schronisko PTTK oraz Szałasowy Ołtarz na Hali Turbacz i Kaplica Matki Boskiej Królowej Gorców na Polanie Rusnakowej tzw. Kaplica Papieska. Najbardziej popularną trasą jest Główny Szlak Beskidzki. Równie ciekawym szczytem jest góra Lubań, na którą prowadzą szlaki z Krościenka, Tylmanowej, Ochotnicy, Grywałdu, Kluszkowiec i Krośnicy. Na szczyt góry Gorc dojście umożliwiają trasy rozpoczynające się w dolinie Kamienicy przez Nową Polanę, z przełęczy Wierch Młynne, z Ochotnicy Dolnej oraz przez Jaworzynę Kamienicką i Przysłop od strony Turbacza. Wycieczki kilkudniowe to trasa wokół Doliny Kamienicy, w poprzek Gorców z Krościenka przez Lubań do Ochotnicy Dolnej, wzdłuż Gorców z Maciejowej na Turbacz czy trasa Lubań-Krościenko. Gorce to także doskonała propozycja na wyjazdy rowerowe: główny szlak w Paśmie Lubania oraz szlaki wokół Tylmanowej, Ochotnicy Dolnej i Górnej, Jaworzyny Gorcowskiej i Przełęczy Knurowskiej. Zimą Gorce oferują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Najdłuższa nartostrada znajduje się w Porębie Wielkiej. Charakterystyczny krajobraz Gorców tworzą liczne polany, które wiosną pokrywają się krokusami oraz przebiśniegami. Są także tarasami widokowymi na Tatry, Pieniny, Beskid Wyspowy oraz Sądecki. Polana Kurtynowa to obszar znajdujący się na trasie prowadzącej na szczyt Magurek. Polana Jankówki znajduje się na południowych stokach Gorców. Po drodze można odwiedzić także Dwór Tetmajerów. Warto odwiedzić także polany Halę Długą oraz Jaworzynę Kamienicką, o które dba Gorczański Park Narodowy.