Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi - Kaszuby, nocleg i okolice

Gdzie znajdziemy nocleg na Kaszubach?

Kaszuby odwiedzane są przez turystów z wielkim zainteresowaniem o każdej porze roku. Bogactwo regionu umożliwia duży wybór jeśli chodzi o kierunek podróży, noclegi znajdziemy na terenie każdego powiatu wchodzącego w przyjęte granice regionu (pow. pucki, wejherowski, lęborski, kartuski, kościerski, bytowski, chojnicki i człuchowski oraz miasta na prawach powiatu: Gdynia, Sopot, Gdańsk). Do wyboru mamy ponad 5 tysięcy obiektów noclegowych na terenie wielu miejscowości, do najbardziej znanych należą Kartuzy, Puck, Władysławowo, Wejherowo, Bytów i Kościerzyna (zwana „perłą Kaszub”). Na szczególną uwagę zasługuje Chmielno (serce Kaszubskiego Parku Krajobrazowego), z Muzeum Ceramiki Kaszubskiej oraz Kartuzy („stolica Kaszub” lub „stolica Szwajcarii Kaszubskiej”), gdzie znajduje się kolegiata zakonu Kartuzów, będąca główną atrakcją regionu. Noclegi na obszarze tych dwóch miejscowości nie należą do drogich i nie powinny przekroczyć 100 zł/doba, a ich okolica stanowi prawdziwą wizytówkę Kaszub, gdzie na tle wszechobecnej nowoczesności wciąż kultywuje się regionalne tradycje, język i kulturę. Poszukując miejsca na nocleg nie można ominąć Pucka, gdzie wymarzone wczasy spędzą miłośnicy windsurfingu, żeglarstwa i wielu innych możliwości, jakie dają spokojne wody Zatoki Puckiej. Władysławowo polecane jest na wczasy, które oprócz walorów turystycznych nadmorskiego kurortu (największy port morski w Polsce, mnóstwo kąpielisk), wzbogacone będą o tzw. Letnią Scenę Muzyczną - czyli koncerty, festiwale i imprezy. Spokojny i komfortowy urlop zapewni pobyt w Bytowie (kojarzonym z majestatycznym zamkiem krzyżackim i wzorowanym na rzymskich akweduktach moście kolejowym). Otoczenie miasta przez niewielkie jeziora, lasy i wzgórza oraz niezaburzony przemysłem krajobraz to przyczyny powstania bazy noclegowej, odpowiedniej dla wszystkich szukających spokoju i wytchnienia (ustronnie położone agroturystyki i domki). Kościerzyna to miejscowość polecana dla pasjonatów piękna polskiej architektury sakralnej, to tutaj znajdziemy zabytkowe świątynie i ciekawe pomniki, a podróż po miasteczku ułatwi darmowa komunikacja miejska. Pobyt na Kaszubach daje szerokie spektrum możliwości na spędzenie urlopu, począwszy od morza, po jeziora i zalesione wzgórza. Wśród nich powstają komfortowe noclegi, a ich gospodarze zachęcają do poznania niepowtarzalnej kultury regionu.

Kaszuby – niepowtarzalna kultura Pomorza

Kaszuby to kraina na Pomorzu leżąca na zachód od Zatoki Gdańskiej po Łebę, z takimi miastami jak Kartuzy i Kościerzyna (nieformalne stolice regionu), Puck, Wejherowo czy Władysławowo. Jeden z najlepiej rozwiniętych turystycznie regionów w Polsce, który urzeka swoją odrębnością kulturową i pięknem krajobrazu wzbogaconego o zabytki architektury. To kraina zamieszkana przez mieszkańców kultywujących barwne tradycje i zwyczaje, posługujących się unikalnym w skali światowej językiem, noszących piękne stroje z najbardziej znanym motywem rodzimej sztuki – haftem kaszubskim, do którego używa się tylko siedmiu kolorów. Kaszubski krajobraz jest wyjątkowo różnorodny, bo składają się na niego jeziora, rzeki, wzgórza, wydmy, bory, doliny, wysokie klify, plaże i morze.

Kaszuby, czyli polska Szwajcaria

Bogactwo krajobrazów, w tym gór i jezior, pozwala nazwać ten obszar Kaszubską Szwajcarią. Piękne pejzaże tworzą tamtejsze akweny, wśród których na pierwszy plan wybija się zespół Jezior Wdzydzkich, tak atrakcyjnych dla osób, uprawiających sporty wodne. W okolicy odnajdziemy także Wdzydzki Park Krajobrazowy, wyróżniający się unikalną roślinnością. Inne zielone tereny godne zobaczenia to Park Krajobrazowy Dolina Słupi – jeden z najstarszych parków krajobrazowych w kraju czy Kaszubski Park Krajobrazowy z typowym krajobrazem pojezierzy. Przyrodniczą atrakcją nie do ominięcia są także wydmy w Łebie – część Słowińskiego Parku Narodowego. Te ruchome piaski tworzą piękne widoki, nazywane „polską Saharą”. Warto również zobaczyć sensacyjne obiekty architektoniczne: latarnie morskie – na Helu czy w Czołpinie, wieże widokowe, zamki, tak jak ten w Bytowie czy Słupsku. Na swojej drodze możemy odwiedzić wiele muzeów: Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Motyli we Władysławowie, Muzeum Rybołówstwa na Helu czy Kaszubski Park Etnograficzny – skansen z ponad 40 obiektami architektury ludowej Kaszub. Warto skorzystać z uroków natury i udać się na wycieczkę jednym z licznych szlaków: pieszych we Wdzydzach Kiszewskich i Juszkach, rowerowych („Pętla Przytarnia” lub „Pętla Lipno”) czy kajakowych po Wdzie. Będąc w tym regionie, nie sposób ominąć imprez i wydarzeń, które odbywają się tu cyklicznie. Lokalną kulturę i tradycje można poznać biorąc udział w Święcie Plonów, Truskawkobraniu, Festiwalu Folklorystycznym czy na Zjeździe Kaszubów.