Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Przemyśl - oferta noclegu w Przemyślu i okolice

Oglądasz Przemyśl (Przemyśl / przemyski / podkarpackie).
Czy chodziło Ci o:

  • 1

Nocleg w Przemyślu

Baza noclegowa Przemyśla wykształciła się głównie w obrębie przecinających miasto węzłów drogowych. Trasa nr 28 wyznacza największe skupisko miejsc noclegowych, przecina miasto w orientacji poziomej, od zachodniej granicy z miejscowościami Dybawka i Ostrów (w dolinie Sanu), aż do Łapajówki, przy terenach Łowiska Starego Sanu. Obiekty położone przy trasie to głównie zajazdy, lecz im bliżej centrum miasta, baza noclegowa zamienia charakter i pojawiają się hotele, będące jednymi z najczęściej występujących obiektów noclegowych (stanowią 23% wszystkich noclegów w Przemyślu). Ich cena jest adekwatna do lokalizacji (przy Parku Zamkowym, nad Sanem oraz tuż przy rynku – obok Muzeum Twierdzy Przemyśl) i mieści się w górnych granicach przedziału 20-90 zł. Okolice ścisłego rynku to miejsce, gdzie nie znajdziemy wielu obiektów noclegowych, sytuacja nieco się zmienia im bliżej do dworca kolejowego (Przemyśl Główny). W promieniu 200 m od stacji (po obu stronach, także przy dworcu PKS), znajdziemy kilka hoteli i apartamentów, skąd blisko będzie do środków transportu, a także zabytkowego Śródmieścia. Do tanich noclegów w centrum zaliczyć można jedynie dom wycieczkowy nieopodal Placu Dominikańskiego. Inne obiekty, nieco dalej od rynku, znajdziemy przy ul. 3 Maja (obok jednostki wojskowej 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich) oraz na wschodnim obszarze miasta (ul. Batorego, Zamoyskiego – ok. 1 km od Pałacu Lubomirskich).

Informacje o Przemyślu

„Myśl, nie myśl, najlepszy będzie Przemyśl” - miała powiedzieć starsza kobieta, nadając nazwę temu podkarpackiemu miastu. Znajdziemy tu tyle zabytków, ile nie ma w żadnym innym miejscu tego województwa. Przemyśl to zarazem jedno z największych skupisk historycznych budowli w całej Polsce. Nazwę miejscowości znają dobrze Rosjanie – pojawiła się ona w jednej z najpopularniejszych piosenek w okresie I wojny światowej - „Galicyjskie Polja”. Położony nad Sanem Przemyśl jest ważnym węzłem komunikacyjnym, siedzibą wielu instytucji i znanym ośrodkiem turystycznym. W mieście krzyżują się drogi krajowe nr 28 (Sanok ok. 70 km) oraz 77, na północ od miasta biegnie również autostrada A4 (Rzeszów – 90 km).

Przemyśl – podkarpacki Rzym

Podobnie do stolicy Italii Przemyśl usytuowany jest na siedmiu wzgórzach. Podkarpackie miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów, gdyż w mieście znajdują się obiekty architektury przypisane prawie do każdej obecnej tu kultury i religii. Zaczynając od zamków – w Przemyślu mieści się renesansowy Zamek Kazimierzowski, w którym działał najstarszy polski teatr amatorski pod patronatem Aleksandra Fredry. W mieście znajdziemy wiele kościołów, klasztorów, synagog i cerkwi, z których z pewnością warto odwiedzić główną świątynie Archidiecezji Przemyskiej – bazylikę Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela. Jej budowa została zakończona w XVI w. Można w niej podziwiać gotyckie wyposażenie wnętrza, barokową kaplicę Fredrów czy podziemne krypty, w których mieszczą się ściany romańskiej rotundy św. Mikołaja z początku XIII w. Wyjątkowe wrażenie wywiera także na zwiedzających kościół św. Marii Magdaleny postawiony w stylu rokokowym. Cerkiew i klasztor Matki Bożej Bolesnej, których powstanie datowane jest na 1913 r., skupia bizantyjskie malowidła w stylu ukraińskim oraz kamienne ikonostasy. Do zabytkowych cerkwi w Przemyśl należą również m. in. Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego, która wzniesiona z drewna w 1630 r. jest jedną z najstarszych w Polsce. W Przemyślu przed II wojną światową znajdowało się wiele judaistycznych świątyń, jednak w wyniku działań mających na celu mordy żydowskie, obecnie żadna z nich nie funkcjonuje. Z zabudowań obronnych warto zobaczyć forty Twierdzy Przemyśl – trzeciej względem wielkości w Europie. Jako jedyna w historii była poddana aż trzem oblężeniom. Dzisiaj biegnie tu czarny szlak turystyczny. Ciekawa jest także wieża zegarowa, w której mieści się Muzeum Dzwonów i Fajek, a jak wiadomo - Przemyśl dzwonami i fajkami stoi. Działa tu słynna ludwisarnia Felczyńskich, która stworzyła dzwon do licheńskiej bazyliki, ważący ponad 10 ton. Jest tu także kilkanaście warsztatów produkujących fajki. Aby znaleźć się na najwyższym punkcie miasta, trzeba iść na Kopiec Tatarski, na którym, wedle legendy, zginął w czasie walk chan. W miejscu jego śmierci według wschodnich obrządków usypano kopiec-pomnik. W tym mieście zabytków można wziąć udział w interesujących wydarzeniach, takich jak: Święto Mleka, Fajki, Wina i Miodu, Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego, Festiwal Filmów Kina Niezależnego „CK OFF”, Przemyska Wiosna Fredrowska, Podkarpacki Jarmark Turystyczny czy Przemyska Jesień Muzyczna.