Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi - Trójmiasto, nocleg i okolice

Nocleg w Trójmieście

Baza noclegowa Trójmiasta jest bardzo urozmaicona i składa się z ponad 1600 obiektów, przyjmujących każdego roku setki tysięcy odwiedzających. Ścisły podział regionu na Gdańsk, Gdynię i Sopot wyróżnił w każdym z miast bogatą ofertę obiektów, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb turystów pod względem położenia, udogodnień i ceny. Niektóre z nich stały się charakterystyczne tylko dla danego miasta, a powracający co roku turyści wybierają je jako swoje ulubione i zaprzyjaźnione miejsca. W każdym z miast przeważającą liczbę obiektów stanowią kwatery prywatne i apartamenty, którym uroku dodaje ich położenie. W Gdyni z okien apartamentów rozpościera się widok na Bałtyk oraz najpiękniejsze żaglowce świata (Dar Pomorza i Dar Młodzieży oraz okręt Błyskawica). Skwer Kościuszki, Molo Południowe oraz Bulwar Nadmorski to najbardziej malownicze miejsca, turystów przyciągają tutaj najsłynniejsze wizytówki miasta (pomnik Jana Pawła II, Marynarz Polski, Aleja Statków Pasażerskich, Akwarium Gdyńskie) lub po prostu romantyczne spacery. Gdynia to miejsce, gdzie do największych atutów noclegów należy ich lokalizacja (w pobliżu ul. Świętojańskiej – główna ulica Śródmieścia) oraz zadowalające ceny. Trójmiasto połączone jest Szybką Koleją Miejską, która znacznie ułatwia komunikację między trzema ośrodkami szczególnie tym turystom, którzy nie znają okolicy. Sopot to miasto pełne wczasowiczów - gwarny kurort szczególnie w sezonie letnim, ale także uzdrowisko odwiedzane przez cały rok. Baza noclegowa Sopotu, podobnie jak w środku sezonu, zapełnia się także w czasie, gdy w Operze Leśnej trwają muzyczne i kabaretowe festiwale a w Ergo Arenie sportowe widowiska. Oprócz oferty kulturalnej, spacery po Sopocie są jedną z najchętniej wybieranych form odpoczynku. Do najbardziej popularnego molo w Polsce, należy dodać spacery tzw. Monciakiem (Krzywy Domek), ul. Czyżewskiego (Dworek Sierakowskich) oraz na Górę Zamkową (Grodzisko w centrum miasta). Ostatnią i największą częścią Trójmiasta jest Gdańsk, wybierany chętnie na pobyt przez miłośników bogatej architektury. Widać to także w rozłożeniu bazy noclegowej miasta – spośród ok. 750 obiektów, nocleg znajdziemy nie tylko w rejonie nadmorskim, ale przede wszystkim w ścisłym centrum, skąd Droga Królewska „zaprowadzi” do największych zabytkowych perełek (Brama Zielona, Brama Wyżynna, Katownia-Muzeum Bursztynu, Złota Brama). Do najsłynniejszych symboli Gdańska należy także Żuraw (najstarszy dźwig portowy w Europie) oraz Fontanna Neptuna, których podczas pobytu nie sposób przegapić.

Informacje o Trójmieście

Nad Zatoką Gdańską i Pucką w województwie pomorskim leży Trójmiasto – ośrodek metropolitalny, obejmujący trzy miasta: Gdańsk, Gdynię i Sopot, z czego pierwsze z nich jest głównym centrum miejskim. Liczne kąpieliska i zabytki to nie jedyne, czego możemy się tu spodziewać. Turystów zachwyca najdłuższe w Europie drewniane molo w Sopocie, największy na świecie renesansowy piec w Dworze Artusa i największy w Europie gotycki kościół ceglany – w Gdańsku oraz jedne z najpiękniejszych żaglowców świata w porcie w Gdyni. Tu zobaczymy największe w Polsce zoo i jedyną w kraju trasę narciarską, z której można podziwiać brzeg Bałtyku.

Trójmiasto – perełka Bałtyckiej Europy

Zacznijmy od Gdańska – znajduje się tu najwięcej zabytków w „Bałtyckiej Europie”, które znajdziemy w pobliżu Drogi Królewskiej. To miasto z bogatą i niezwylke ciekawą historią - miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa i gdzie zrodziła się „Solidarność”. Katedra Oliwska to świątynia z 23 ołtarzami, reprezentująca styl renesansowy, barok i rokoko. Znana jest z rokokowych organów i gwiaździstego sklepienia nawy głównej. Inny ciekawy kościół – największy w Gdańsku i największy ceglany na świecie – to Kościół Mariacki, mogący pomieścić 20 tysięcy ludzi. Warto także zobaczyć Westerplatte, gdzie znajdują się ciekawe plenerowe ekspozycje czy do Muzeum Narodowego, aby podziwiać tryptyk Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”. Gdańsk słynie z największych na świecie Międzynarodowych Targów Bursztynu i Wyrobów Bursztynowych Amberif, a także takich imprez jak Jarmark św. Dominika (jednej z największych tego typu imprez plenerowych w Europie), Festiwal Szekspirowski czy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „Feta”. Gdynia natomiast to młoda miejscowość, która rozwija się dynamicznie, czego przykładem jest Centrum Nauki Experyment, w którym na ponad 200 stanowiskach można połączyć naukę i zabawę w jedno. Warto odwiedzić tutejsze Muzeum Miasta z kilkudziesięcioma tysiącami obiektów. Symbolami Gdyni są żaglowiec „Dar Pomorza” i niszczyciel ORP „Błyskawica” z ekspozycją muzealną, znajdującą się pod podkładem tego okrętu, który tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej był jednym z najszybszych okrętów na świecie. Aby prawdziwie wypocząć, trzeba zajrzeć do Orłowa, dzielnicy miasta, która ma charakter nadmorskiego kurortu z lat 20-tych XX w. Do Gdyni warto przyjechać podczas odbywających się tam imprez: Open'er Festival, CudaWianki, Gdynia Film Festival czy Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port. W Sopocie natomiast czeka na nas Międzynarodowy Festiwal Piosenki, Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat czy Sopot Film Festival. Oprócz tego to nadmorskie uzdrowisko przyciąga najdłuższym drewnianym molo w Europie, ulicą Bohaterów Monte Cassino, nazywaną „Monciakiem”, na której kwitło życie artystyczne miasta czy Grand Hotelem, jednym z najbardziej reprezentacyjnych obiektów tego kurortu, który gościł choćby Fidela Castro czy Marlenę Dietrich.